2016-2017 Güz Yarıyılı Lisans ve Lisansüstü Programları

2016-2017 Güz Yarıyılı Lisans ve Lisansüstü Programları için tıklayınız.

Ders Seçimi Yaparken Lütfen Aşağıdaki Uyarıları Dikkate Alınız

- Lisans öğrencilerinin ders seçimi yaparken ders planlarını dikkatle incelemeleri ve tüm zorunlu/seçmeli dersleri almaları gerekmektedir. Ders planları için lütfen tıklayınız.

- Latince I ve III ile Eski Yunanca I dersleri, birinci ve ikinci öğretim birlikte olacak şekilde I. öğretimlerin ders saatinde
yapılacaktır.

- Yüksek Lisans öğrencileri 2 zorunlu, 4 seçmeli ders alacaklardır.

- Doktora öğrencileri 1 zorunlu, 4 seçmeli ders alacaklardır. 

Duyuru: İkinci öğretimde ilk yüzde ona giren öğrencilerin dikkatine!

Fakültemiz ikinci öğretiminde bulundukları sınıfta ilk yüzde ona giren öğrencilerin örgün öğretim katkı payı ödemeleri kararlaştırılmıştır. İlk yüzde ona giren öğrencilerin listesi için tıklayınız.

IV. Uluslararası Felsefe Kongresi: Yoksulluk, Dayanışma ve Adalet / IV.International Philosophy Congress: Poverty, Solidarity and Justice

12715752_10154001840566940_6382006494591399523_nIV. Uluslararası Felsefe Kongresi, 13-15 Ekim 2016 tarihlerinde düzenlenecektir. Kongremizin teması, "Yoksulluk, Dayanışma ve Adalet" olarak belirlenmiştir. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

IV.International Philosophy Congress will be held on 13-15 October 2016. The theme of the congress is "Poverty, Solidarity and Justice". Please click for further information. 

Uludağ Üniversitesi Felsefe Bölümü

Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü, 1990 yılında kurulmuş olup, halen 2 Profesör, 4 Doçent, 1 Yardımcı Doçent, 4 Araştırma Görevlisi ve  7 ÖYP'li Araştırma Görevlisi ile, (1990 yılından itibaren) Lisans I. Öğretim, (2010-2011 yılından itibaren) Lisans II. Öğretim, (1990 yılından itibaren) Yüksek Lisans ve (2004 yılından itibaren) Doktora programları sunmakta; bunlara ek olarak (2010-2011 yılından itibaren de) "Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP)" kapsamında Araştırma Görevlisi istihdam etmektedir.
   Felsefe Bölümü'nün temel amacı, öğrenciye, felsefe tarihi donanımı içinde, geçmişten günümüze felsefenin temel problem alanlarını tanıtarak, problem bilinci kazandırmak, böylelikle de, öğrencinin doğru değerlendirme ve tutarlı akıl yürütme becerisiyle çağımızın temel problemlerine felsefi bir bakışla yönelebilmesini sağlamaktır.
   Felsefe Bölümü'nün misyonu, çağın kültürel, toplumsal ve etik problemlerini tespit edebilen, bu problemlere eleştirel bakış açısıyla yaklaşarak çözüm üretebilen bireylerden oluşan bir toplum kurulmasına zemin hazırlamaktır.
    Bu çerçevede Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü, felsefe etkinliğini, yalnızca akademik değil, aynı zamanda toplumsal yönüyle de ele almakta; Lisans ve Lisansüstü öğretim etkinlikleri ve  yurtdışına yönelik "Erasmus", yurtiçine yönelik "Farabi" değişim programlarını sürdürmenin yanında; Ulakbim Sosyal Bilimler Veri Tabanı ve Philosopher's Index tarafından taranan "Kaygı. Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Dergisi"ni yılda iki sayı olmak üzere hazırlamakta; "Uludağ Felsefe Derneği (UFED)" adı altında çeşitli toplantılar ve seminerler düzenlemekte; felsefenin toplumsal düzlemde yaygınlık kazanması için çeşitli sivil toplum kuruluşları ile işbirliğine gitmektedir.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer