2019-2020 Bahar Dönemi Lisans ve Lisansüstü Ders Programları

Duyuru: Felsefe Kavramları dersi öğrencilerin rahatlıkla alabilmeleri için otomasyonda Perşembe ve Cuma günlerine konmuştur. Ders panodaki ve web sitemizdeki programa göre işlenecektir. 

2019-2020 Bahar Dönemi Lisans ve Lisansüstü Ders Programları için tıklayınız

2019-2020 Güz Dönemi Lisans ve Lisansüstü Final Programları

2019-2020 Güz Dönemi Lisans ve Lisansüstü Final Programları için tıklayınız

Uludağ Üniversitesi Yabancı Dil Yeterlik Sınavı

Yabancı Dil Yeterlik sınavı ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız

Duyuru: Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi dersleri artık UKEY'de

UKEY üzerinden verilen Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi dersleri BURSA
ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ tarafından yeni planlanan sanal sınıflarda yapılacaktır. Sanal sınıflara https://uludag.adobeconnect.com adresinden girilecektir. Bursa Uludağ Üniversitesi’nde mevcut e-posta adresine dersi veren öğretim görevlisi tarafından ders toplantı gün ve saati gönderilecektir. Sanal sınıflara kullanıcı adı: e-posta adresiniz ve şifreniz ile giriş yapılacaktır.

Duyuru


AÇIK KAPI TOPLANTILARI FELSEFE SÖYLEŞİLERİ

Prof. Dr. Zübeyde Sinem Genç

Uludağ Üniversitesi, Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Eğitimi ABD

Öğrenme Stratejileri ve Stilleri

Tarih: 24 Ocak 2020
 Saat: 18:00 – 19:30

Yer: BUSİAD Konferans
Salonu (Kültür Park içi, Arkeoloji Müzesi Yanı)Stratejik Hedef Önerisi

Felsefe Bölümü Stratejik Hedef Önerisi için tıklayınız.

Uludağ Üniversitesi Felsefe Bölümü

Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü, 1990 yılında kurulmuş olup, halen 4 Profesör, 2 Doçent, 1 Yardımcı Doçent, 1 Doktoralı Araştırma Görevlisi, 3 Araştırma Görevlisi ve  6 ÖYP'li Araştırma Görevlisi ile, (1990 yılından itibaren) Lisans I. Öğretim, (2010-2011 yılından itibaren) Lisans II. Öğretim, (1990 yılından itibaren) Yüksek Lisans ve (2004 yılından itibaren) Doktora programları sunmakta; bunlara ek olarak (2010-2011 yılından itibaren de) "Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP)" kapsamında Araştırma Görevlisi istihdam etmektedir.
   Felsefe Bölümü'nün temel amacı, öğrenciye, felsefe tarihi donanımı içinde, geçmişten günümüze felsefenin temel problem alanlarını tanıtarak, problem bilinci kazandırmak, böylelikle de, öğrencinin doğru değerlendirme ve tutarlı akıl yürütme becerisiyle çağımızın temel problemlerine felsefi bir bakışla yönelebilmesini sağlamaktır.
   Felsefe Bölümü'nün misyonu, çağın kültürel, toplumsal ve etik problemlerini tespit edebilen, bu problemlere eleştirel bakış açısıyla yaklaşarak çözüm üretebilen bireylerden oluşan bir toplum kurulmasına zemin hazırlamaktır.
    Bu çerçevede Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü, felsefe etkinliğini, yalnızca akademik değil, aynı zamanda toplumsal yönüyle de ele almakta; Lisans ve Lisansüstü öğretim etkinlikleri ve  yurtdışına yönelik "Erasmus", yurtiçine yönelik "Farabi" değişim programlarını sürdürmenin yanında; Ulakbim Sosyal Bilimler Veri Tabanı ve Philosopher's Index tarafından taranan "Kaygı. Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Dergisi"ni yılda iki sayı olmak üzere hazırlamakta; "Uludağ Felsefe Derneği (UFED)" adı altında çeşitli toplantılar ve seminerler düzenlemekte; felsefenin toplumsal düzlemde yaygınlık kazanması için çeşitli sivil toplum kuruluşları ile işbirliğine gitmektedir.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer