Duyuru: Derslik Değişikliği

Çarşamba günleri 10:30 - 12:00 saatleri arasındaki Feminist Teoriler II (I. Öğretim) dersi E-204 nolu derslikte yapılacaktır. 
Perşembe günleri 14:40 - 16:15 arasındaki AIT (I. Öğretim) dersi E-210 nolu derslikte yapılacaktır. 

Kapanan Derslere İlişkin Duyuru

Yeterli kontenjana ulaşılamadığından aşağıda belirtilen dersler kapanmıştır. Bu dersleri seçen öğrencilerin, Ders-Ekleme Çıkarma döneminde (13-14 Şubat 2020) başka ders seçmeleri gerekmektedir. 
-Felsefede Eleştiri (I. ve II. Öğretim)
-Çağdaş Politika Felsefesi (II. Öğretim)
-Dil Felsefesi (I. Öğretim)
-Felsefe Problemleri (Genel Seçmeli)

Duyuru

UKEY üzerinden verilen Türk Dili dersleri, UKEY’deki sanal odaların yetersizliği nedeniyle güz yarıyılında birçok dersin saatinde yapılmasına olanak vermemiştir. Bu sorunların bahar yarıyılında yaşanmaması, derslerin gününde ve saatinde yapılabilmesi için Bursa Uludağ Üniversitesi tarafından satın alınan sanal sınıflarda dersler yapılacaktır.

Sanal sınıflara katılımcılar https://uludag.adobeconnect.com adresinden giriş yapabilecektir.

Katılımcılar sisteme Bursa Uludağ Üniversitesinin kayıt sırasında verdikleri e-posta adresleriyle giriş yapacaklardır.

https://uludag.adobeconnect.com adresine ilk girişte şifreleri “123456” olacaktır.

Sonraki girişte kendi belirledikleri şifre ile sisteme gireceklerdir.

Dersi veren öğretim elemanı tarafından yapılacak derslerin toplantı gün ve saati katılımcıların e-postalarına gönderilecektir. Gönderilen linki tıklayan öğrenciler sanal derslere katılabileceklerdir.

Ders materyalleri güz yarıyılında olduğu gibi UKEY üzerinden paylaşılacak, sınavlar yüz yüze yapılacaktır.

2019-2020 Bahar Dönemi Lisans ve Lisansüstü Ders Programları

Duyuru: Felsefe Kavramları dersi öğrencilerin rahatlıkla alabilmeleri için otomasyonda Perşembe ve Cuma günlerine konmuştur. Ders panodaki ve web sitemizdeki programa göre işlenecektir. 
20. Yüzyılda Felsefe dersi, çakışma yaşanmaması için otomasyonda farklı saate konmuştur. Ders panodaki ve web sitemizdeki progama göre işlenecektir. Dersi çakışan öğrencilerin, dersin diğer öğretimine devam etmesi gerekmektedir. 

FLS4086 Günümüzde Felsefe dersi Bursiyer Rahime Çetin tarafından verilecektir.
2019-2020 Bahar Dönemi Lisans ve Lisansüstü Ders Programları için tıklayınız

Duyuru: Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi dersleri artık UKEY'de

UKEY üzerinden verilen Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi dersleri BURSA
ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ tarafından yeni planlanan sanal sınıflarda yapılacaktır. Sanal sınıflara https://uludag.adobeconnect.com adresinden girilecektir. Bursa Uludağ Üniversitesi’nde mevcut e-posta adresine dersi veren öğretim görevlisi tarafından ders toplantı gün ve saati gönderilecektir. Sanal sınıflara kullanıcı adı: e-posta adresiniz ve şifreniz ile giriş yapılacaktır.

Duyuru


AÇIK KAPI TOPLANTILARI FELSEFE SÖYLEŞİLERİ

Prof. Dr. Sinan Özbek

Kocaeli Üniversitesi, Felsefe Bölümü


DEVLET DİNİ

Tarih: 28 Şubat 2020
 Saat: 18:00 – 19:30

Yer: BUSİAD Konferans
Salonu (Kültür Park içi, Arkeoloji Müzesi Yanı)Stratejik Hedef Önerisi

Felsefe Bölümü Stratejik Hedef Önerisi için tıklayınız.

Uludağ Üniversitesi Felsefe Bölümü

Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü, 1990 yılında kurulmuş olup, halen 5 Profesör, 1 Doçent, 2 Yardımcı Doçent, 1 Doktoralı Araştırma Görevlisi, 3 Araştırma Görevlisi ve  6 ÖYP'li Araştırma Görevlisi ile, (1990 yılından itibaren) Lisans I. Öğretim, (2010-2011 yılından itibaren) Lisans II. Öğretim, (1990 yılından itibaren) Yüksek Lisans ve (2004 yılından itibaren) Doktora programları yürütmektedir.
   Felsefe Bölümü'nün temel amacı, öğrenciye, felsefe tarihi donanımı içinde, geçmişten günümüze felsefenin temel problem alanlarını tanıtarak, problem bilinci kazandırmak, böylelikle de, öğrencinin doğru değerlendirme ve tutarlı akıl yürütme becerisiyle çağımızın temel problemlerine felsefi bir bakışla yönelebilmesini sağlamaktır.
   Felsefe Bölümü'nün misyonu, çağın kültürel, toplumsal ve etik problemlerini tespit edebilen, bu problemlere eleştirel bakış açısıyla yaklaşarak çözüm üretebilen bireylerden oluşan bir toplum kurulmasına zemin hazırlamaktır.
    Bu çerçevede Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü, felsefe etkinliğini, yalnızca akademik değil, aynı zamanda toplumsal yönüyle de ele almakta; Lisans ve Lisansüstü öğretim etkinlikleri ve  yurtdışına yönelik "Erasmus", yurtiçine yönelik "Farabi" değişim programlarını sürdürmenin yanında; Ulakbim Sosyal Bilimler Veri Tabanı ve Philosopher's Index tarafından taranan "Kaygı. Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Dergisi"ni yılda iki sayı olmak üzere hazırlamakta; "Bursa Felsefe Kulübü" ile çeşitli toplantılar ve seminerler düzenlemekte; felsefenin toplumsal düzlemde yaygınlık kazanması için çeşitli sivil toplum kuruluşları ile işbirliğine gitmektedir.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer