Duyuru: Tez Teslim Tarihi

2018-2019 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılında tezlerini teslim edecek olan öğrencilerin, tezlerini ve tez savunma jüri tekliflerini en geç 2 Eylül 2019 tarihine kadar Sosyal Bilimler Enstitüsüne göndermeleri gerekmektedir. 

İngilizce Mazeret Sınavı

İngilizce Mazeret sınavı 22 Mayıs'ta saat 17:00'de E-001'de yapılacaktır. 

Duyuru: Ulusem Çocuklar İçin Felsefe (P4C) (Öğretmen ve Öğretmen Adayları İçin) Sertifika programı

Ulusem bünyesinde öğretmenler ve öğretmen adayları için açılacak olan Çocuklar İçin Felsefe (P4C) Sertifika Programı hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız

DUYURU: BÖLÜM TOPLANTISI

SEVGİLİ FELSEFE BÖLÜMÜ LİSANS ÖĞRENCİLERİMİZ,

2018-2019 eğitim- öğretim yılımızın sonuna yaklaşıyoruz. Bizler, bölüm hocalarınız olarak, Felsefe Bölümümüze ilişkin değerlendirmelerinizi önemsiyor, çok değerli buluyoruz. Gördüğünüz problem, istek  ve önerilerinizi sunabilmeniz için ilgili tarihlerde sizleri Bölüm Toplantımıza bekliyoruz.

10  Mayıs 2019 Cuma: 1. Sınıf 
Yer: 201, Saat: 13:00

17  Mayıs 2019 Cuma: 2. ve 3. Sınıf Yer: 201, Saat: 10:00  

24 Mayıs 2019 Cuma: 4. Sınıf 
Yer: 201, Saat: 10:00

B.U.Ü. Felsefe  Bölüm Başkanlığı

Stratejik Hedef Önerisi

Felsefe Bölümü Stratejik Hedef Önerisi için tıklayınız.

Uludağ Üniversitesi Felsefe Bölümü

Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü, 1990 yılında kurulmuş olup, halen 4 Profesör, 2 Doçent, 1 Yardımcı Doçent, 1 Doktoralı Araştırma Görevlisi, 3 Araştırma Görevlisi ve  6 ÖYP'li Araştırma Görevlisi ile, (1990 yılından itibaren) Lisans I. Öğretim, (2010-2011 yılından itibaren) Lisans II. Öğretim, (1990 yılından itibaren) Yüksek Lisans ve (2004 yılından itibaren) Doktora programları sunmakta; bunlara ek olarak (2010-2011 yılından itibaren de) "Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı (ÖYP)" kapsamında Araştırma Görevlisi istihdam etmektedir.
   Felsefe Bölümü'nün temel amacı, öğrenciye, felsefe tarihi donanımı içinde, geçmişten günümüze felsefenin temel problem alanlarını tanıtarak, problem bilinci kazandırmak, böylelikle de, öğrencinin doğru değerlendirme ve tutarlı akıl yürütme becerisiyle çağımızın temel problemlerine felsefi bir bakışla yönelebilmesini sağlamaktır.
   Felsefe Bölümü'nün misyonu, çağın kültürel, toplumsal ve etik problemlerini tespit edebilen, bu problemlere eleştirel bakış açısıyla yaklaşarak çözüm üretebilen bireylerden oluşan bir toplum kurulmasına zemin hazırlamaktır.
    Bu çerçevede Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü, felsefe etkinliğini, yalnızca akademik değil, aynı zamanda toplumsal yönüyle de ele almakta; Lisans ve Lisansüstü öğretim etkinlikleri ve  yurtdışına yönelik "Erasmus", yurtiçine yönelik "Farabi" değişim programlarını sürdürmenin yanında; Ulakbim Sosyal Bilimler Veri Tabanı ve Philosopher's Index tarafından taranan "Kaygı. Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Felsefe Dergisi"ni yılda iki sayı olmak üzere hazırlamakta; "Uludağ Felsefe Derneği (UFED)" adı altında çeşitli toplantılar ve seminerler düzenlemekte; felsefenin toplumsal düzlemde yaygınlık kazanması için çeşitli sivil toplum kuruluşları ile işbirliğine gitmektedir.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer